Taras na lata

Deska tarasowa

Sosna

Świetk

świerk pokrój

Modrzew

modrzew pokrój

Grubość od

28 wymiary deski rysunek

Deska gładka

deska gładka rysunek

Deska ryflowana

deska ryflowana przekrój

Deska tarasowa

Deska tarasowa to deska do zadań specjalnych. Musi znieść naprawdę wiele. Wystawiana jest przecież na działanie słońca, deszczu, śniegu, skrajnych temperatur, deptana, szorowana, zalewana. Taras to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Od planowanego sposobu jego użytkowania i stylu zabudowy zależą rodzaj drewna, z którego będzie zbudowany, a także rodzaj wykończenia desek (żłobione lub gładkie). 

Jakie parametry wziąć pod uwagę, wybierając deski na taras? Istotne są trwałość drewna, jego twardość i stabilność. Jednym z najtrwalszych gatunków drewna dostępnych na rynku jest modrzew syberyjski, który stanowi alternatywę dla drewna egzotycznego. Rodzime świerk i sosna są od niego miększe, mniej odporne na warunki atmosferyczne, grzyby i szkodniki. Odpowiednio impregnowane służą przez dziesięciolecia. Są zdecydowanie tańsze.

Oferujemy deski tarasowe sosnowe, świerkowe, z modrzewia syberyjskiego, wykańczane na dwa sposoby. Klientom, którzy chcą mieć taras w stylu nowoczesnym, polecamy deskę drewnianą ryflowaną (ryfel dwustronny, ryfel jednostronny). Jej dodatkową zaletą jest antypoślizgowość. Szybciej się jednak ściera. Gładka deska tarasowa drewniana pasuje do tarasów rustykalnych. Jest łatwiejsza w utrzymaniu i trwalsza. 

deska tarasowa na patio

Galeria zdjęć

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać deski!

Zgoda *