Wiesz, dlaczego stawiamy nowoczesne domy drewniane? Bo w nich aż chce się mieszkać. Przeczytaj dlaczego.

Zabudowa drewniana znana jest od tysiącleci. Jej zalety i wady również. W ostatnich latach wraca do łask i zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, nowoczesne domy drewniane są szybsze w budowie od murowanych. Materiały do ​​budowy domu drewnianego pozostawiają dwukrotnie mniejszy ślad węglowy w środowisku niż materiały do ​​budowy domu murowanego. Dzięki stosowanym dziś technologiom są ekonomiczne i komfortowe w użytkowaniu. To jednak nie wszystkie ich zalety. Przekonaj się razem z nami!

Nowoczesny dom szkieletowy

Nowoczesny dom szkieletowy

Drewniane domy pełne światła

Budownictwo drewniane powróciło do łask w zmodernizowanej, designerskiej postaci. Dom drewniany to już niekoniecznie rustykalna chatka czy góralska chałupa. Nie musi nawiązywać do tradycyjnej architektury drewnianej. Jeśli nie jesteś miłośnikiem archaicznych domów z bali, rozważ dużo lżejszą konstrukcję domu szkieletowego. 

Dom drewniany w nowej odsłonie to nie tylko interesujący projekt, ale również staranne wykonanie w nowoczesnym systemie. Taki dom możesz łatwo dostosować do własnych preferencji i potrzeb. Nietrudno jest go rozbudować, a sama budowa trwa znacznie krócej niż budowa domu murowanego. Szkieletowe konstrukcje przekonają zwolenników nowoczesnego wzornictwa, ale również tradycjonalistów. 

Całoroczny dom szkieletowy w Karniewku Woodworkers.pl

Budowa domu szkieletowego

 

Co wyróżnia nowoczesne domy drewniane?

Lekki design: wykorzystują naturalną prostotę i urodę drewna oraz piękno dużych przeszkleń. Nowoczesne domy z drewna mogą mieć okna zgodnie z najnowszymi trendami — od sufitu do podłogi. 

Naturalne światło: dzięki dużym oknom i przeszkleniom. Maksymalnie wydłużają wykorzystanie światła dziennego, co przekłada się na oszczędności prądu.
Nowoczesne domy z drewna są jasne, przytulne i pięknie komponują się z przyrodą na zewnątrz. Pozwalają na podziwianie ogrodu także z domowego zacisza. 

Pasywne ogrzewanie: duże okna, które są zorientowane w kierunku słońca, przechwytują dużo ciepła w zimie. Dzięki temu pozwalają maksymalizować pasywne ogrzewanie słoneczne. 

Komfort akustyczny: Drewno doskonale tłumi dźwięki. To sprawia, że domy szkieletowe są ciche i przyjemne do życia.

Dynamiczna gospodarka cieplna: domy z drewna szybko się nagrzewają i utrzymują ciepło. Szybko również ciepło tracą. Dlatego warto zadbać o dobrą termoizolację. 

Trwałość. Odpowiednio przechowywane i zakonserwowane drewno jest trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nowoczesne technologie pozwalają zabezpieczyć materiał również przed pleśniami, gniciem i insektami.

Ekologia: Drewno jest naturalnym i odnawialnym surowcem. To czyni domy szkieletowe bardziej ekologicznymi niż budynki zbudowane z materiałów o mniejszym stopniu biodegradowalności. Budowa domu szkieletowego również nie wymaga dużej ingerencji w naturalny teren działki. 

Całoroczny dom szkieletowy w Karniewku Woodworkers.pl

Całoroczny dom szkieletowy w Karniewku nowoczesne oświetlenie

Domy z drewna łatwe w utrzymaniu

Domy drewniane są łatwe w utrzymaniu i pozwalają na zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań. Rozwiązania te mają ogromny wpływ na oszczędność energetyczną i łatwość utrzymania domu. Są również przyjazne dla środowiska. 

Jeśli chcesz podnieść energetyczną wartość swojego domu, rozważ następujące inwestycje:

  • Instalacja pompy ciepła. Dzięki niej możesz regulować wydajność ogrzewania. Możesz również pozwolić sobie na oszczędne ogrzewanie płaszczyznowe, które zapewnia najmniejsze zużycie energii elektrycznej. 
  • Instalacja paneli fotowoltaicznych. Jeśli masz nasłonecznioną działkę lub odsłonięty dach, pomyśl o instalacji fotowoltaiki. Zapewni Ci ona energetyczną samowystarczalność. 
  • Termoizolacja. Izolowane ściany pomogą zmniejszyć straty energii przez ściany i pomogą utrzymać ciepło w domu. Dobra termoizolacja pozwoli na jeszcze szybsze nagrzanie domu zimą i utrzymanie chłodu latem. 

Do kosztów utrzymania nowoczesnego domu drewnianego z całą pewnością musisz dołożyć ubezpieczenie. Nowoczesne domy budowane są z wysokiej jakości materiałów, które są częściowo ognioodporne. Niemniej, warto się zabezpieczyć przed ewentualnością pożaru, który może być fatalny w skutkach. 

Nowoczesne przestrzenne domy

Nowoczesny dom szkieletowy można zbudować bardzo szybko, nawet w kilka miesięcy. Ich budowa nie wymaga określonych warunków pogodowych, więc można nad nią pracować nawet zimą. Szkieletowa konstrukcja skraca proces budowy w porównaniu do domu murowanego. 

Szkieletowe domy drewniane odznaczają się wrażeniem przestrzenności, nawet jeśli nie są duże. Szkieletowa budowa i duża przejrzystość powoduje, że wizualnie powierzchnia domu wydaje się większa. Jego konstrukcja jest znacznie węższa, ściany zajmują mniej miejsca niż w przypadku innego typu konstrukcji. 

Frontowe okno w domu szkieletowym Woodworkers.pl

Frontowe okno w domu szkieletowym

Budujemy nowoczesne domy drewniane 

Jesteśmy ekspertami na rynku, jeśli chodzi o domy szkieletowe z drewna. Mamy za sobą wiele różnych realizacji w całym kraju. Budujemy ze świetnego materiału. Drewno, które stosujemy, pochodzi z naszej stolarni. Oznacza to, że przez cały proces budowy mamy nad nim kontrolę. Dbamy, by było właściwe przesuszone i prawidłowo przechowywane. To skutkuje jego wieloletnią trwałością. Sosnę pozyskujemy z lokalnych tartaków. Świerk z Mazur i okolic Żywca.
Nasze domy drewniane odwołują się do najlepszych skandynawskich tradycji: oszczędności, minimalistycznego designu i ekologicznych wartości. Wykonujemy projekty pod klucz. Rozważasz budowę drewnianego domu i masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!